Informationsansvarig: Webbmaster , webmaster@isy.liu.se
Sidan uppdaterades senast: 2011-01-17

[ Hoppa direkt till textinnehållet ] [ Hjälp ] [ Tillgänglighetsinformation ]
In English | A till Ö Kartor Översikt Kontakta oss
Gå till LiU.se
LiU - ISY > Personal

Personal

Övrig personal kan man nå via resp. ämnesområdes hemsidor eller universitetets "Sök en anställd" (i sök-menyn överst på sidan).

Institutionsledning

Namn Telefon E-post
Prefekt: Lars Nielsen 013-281307 lars@isy.liu.se
Proprefekt: Viiveke Fåk 013-281722 viiveke@isy.liu.se
Kristina Arkad 013-282647 kristina@isy.liu.se
Intendent:
Ekonomi, personal Christina Henriksson 013-281084 chris@isy.liu.se
Teknisk chef:
Inköp, lokaler, teknik Kristina Arkad 013-282647 kristina@isy.liu.se
Studierektorer:
Huvudstudierektor Tomas Svensson 013-281368 tomass@isy.liu.se
Forskning Torkel Glad 013-281308 torkel@isy.liu.se
Grundutbildningsområde:
- Bild Klas Nordberg 013-281634 klas@isy.liu.se
- Elektronik Tomas Svensson 013-281368 tomass@isy.liu.se
- Reglersystem Johan Löfberg 013-284029 johanl@isy.liu.se
- Telekommunikation Lasse Alfredsson 013-282645 lasse@isy.liu.se

Kansli

Studerandeexpedition

Öppettider: Måndag - fredag 12:30-13:15
Telefon: 013-281321, vardagar

Administratör Datorseende, ladok och exjobb Jessica Allert 013-284423 jessica@isy.liu.se
Ekonomi och personalärenden Christina Henriksson 013-281084 chris@isy.liu.se
Löner och reseräkningar Carina Hjerpe 013-282707 carina@isy.liu.se
Administratör Fordonssystem och fakturor Maria Hoffstedt 013-285715 marho@isy.liu.se
Administratör Kommunikationssystem, löner och reseräkningar Susana Högne 013-281325 sanna@isy.liu.se
Reseräkningar, diarieföring, arkiv och ladok Jenny Lundh 013-281749 jenny@isy.liu.se
Ladokansvarig Anita Pettersson 013-281328 anita@isy.liu.se
Expedition, exjobb och ladok Jenny Stendahl 013-281020 jen@isy.liu.se

Teknisk underhåll och service - TUS

Supportfrågor:

support@isy.liu.se

Arta Alvandpour 013-282701 arta@isy.liu.se
Datordrift, www Kristina Arkad 013-282647 kristina@isy.liu.se
Sören Hansson 013-281320 sorha@isy.liu.se
Datordrift Thomas Johansson 013-282408 thomasj@isy.liu.se
Laptop Greger Karlströms 013-281346 gregerk@isy.liu.se
Datordrift Jean-Jacques Moulis 013-281684 jj@isy.liu.se
Datordrift Pär Stolpe 013-281314 stolpe@isy.liu.se
Datordrift Joakim Svensén 013-282461 joasv@isy.liu.se